Nihal Candan cezaevi anılarını anlattı. ’37 kiloya düşmedim. Eşim beni terk etti’ Seçil Erzan ve Dilan Polat detayı dikkat çekti

Dolandırıcılık çetesine üye olduğu iddialarıyla tutuklanan ve gözaltına alınan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerden, Nihal Candan 37 kiloya düşmesi sonrası cezaevinden tahliye edilmişti.

Hakkında çıkan tüm iddialara yanıt veren Candan, Alev Gürsoy‘a konuştu.

“MAMAYLA BESLENİYORUM”

Tedavisinin evde devam ettiğini ve mamayla beslendiğini belirten Nihal Candan, “Cezaevinde sadece yemek yemekten değil, su içmekten bile korkuyordum. Kafam karıştı diye defalarca akıl hastanesine sevkim yapıldı” dedi. Ünlü fenomen, sosyal medyayı da bıraktığını duyurdu.

“CEZAEVİNDE 33 KİLOYA KADAR DÜŞTÜM”

Nihal Candan, “Cezaevinde her günüm hastalık ve ızdırablarla geçti. Bir kez olsun saçlarımı taramadım, elim varmadı. Ben, tahliye olur olmaz yine hastane acilindeydim ailemle, kuaförde değil. Ailem biraz moral olsun diye kuaföre götürmek istedi. Bu benim isteğim değildi. ‘Hadi hemen süsleneyim’ diye düşünecek durumda olabilir miyim sizce? Bana moral olsun istediler. Ben 33 kiloya kadar düştüm. 37 kiloyu daha yeni gördüm. Ve hâlâ yemekte zorlanıyor ve mama ile besleniyorum.” dedi.

“EŞİM BENİ CEZAEVİNDE TERK ETTİ”

Candan eşinin kendini terk etmesi konusunda da açıklamalarda bulunarak ”Evlendim, ‘Kocan seni aldatıyor’ dediler, ‘Yalan evlilik’ dediler. Her sabah bu yorumları arkadaşım dediğim kişiler, kendi programlarında yaptı. Sunucuların hepsi, spor ve sağlık merkezlerinde karşıma çıkan arkadaşlarım. Dışarıda da görüşemedim. Eşim, iki ay destek oldu. Sonra yok oldu. Suçlayamam. Mutlu bir evliliğim vardı, 1 yıl oldu. 6 ayı cezaevinde geçti. Oradan da bir darbe yedim.

Eşimin ailesi de aramadı. Sevilen bir gelin değildim zaten, bu durum üzerine tuz biber olmuş olabilir. Büyük bir hayal kırıklığı. İş insanı kendisi. İki ay destek oldu bana, sonrasında haber alamadım. Evliliğimin arkasında sadece babam durdu” dedi.

GENÇ KIZLARA TAVSİYE

Kendi hayatından hareketle genç kızlara tavsiye veren Candan “Ya göründüğünüz gibi olun ya da olduğunuz gibi görünün. Ben bu mecralardan çok çektim, kimse çekmesin” ifadelerini kullandı.

INSTAGRAM HESABINI SATACAK MI?

Röportajlarında ısrarla sosyal medya hesaplarını kullanmayacağını söyleyen Candan’a Instagram hesabını satıp satmayacağı sorulduğunda ise “Ben fenomenlikten para falan da kazanamadım. Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Attığım taş ürküttüğüm kuşlara değmedi. Medya maymunluğu olarak algılandı. Babama akademik kariyer sözü verdim, artık mesleğimi (avukatlık) yapacağım.” ifadelerini kullandı.

“SEÇİL ERZAN YÜZÜNDEN…”

Seçil Erzanl’la aynı koğuşta kalan Nihal Candan “Üçümüz de psikolojik olarak kendimizle savaş modundaydık. Herkesin geçmişle ve kendiyle hesaplaşmaları mevcuttu. Suçluyum diyen yok. Ben kardeşimin de suçsuz olduğunu biliyorum. Seçil hanımın dosyası başından aşkın. Ona sabır diliyorum. İyi biri, bize kötülüğü dokunmadı. Onun dikkatsizliği yüzünden elim yandı. Ama kızamadım, ceza çekerken neden kızsın ki insan?” dedi.

“DİLAN POLAT DA YAN KOĞUŞTAYDI”

Nihal Candan Dilan Polat’ın da yan koğuşlarında olduğunu söyleyerek “Avukatına çıkarken gördüm.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir